Wyszukiwarka promocji

Kupowanie zajmuje dużą część życia. Część konsumentów traktuje je   konieczność, inni sądzą, że to przyjemność. Sprawunki są ekscytujące – wybieranie, oglądanie, nieraz przymierzanie pozytywnie oddziałują na nastrój i łączą ludzi. Wiosna to wręcz doskonała pora na zakupy- robi się cieplej, chodzenie po sklepach staje się przyjemne.

Badania konsumenckie i rezultaty sprzedaży poszczególnych towarów dowodzą jednoznacznie, że kupujemy co raz więcej i w wielu przypadkach jesteśmy w stanie zaakceptować większe ceny lubionych towarów lub marek. Jeżeli ukochana marka  oddaje na rynek nowy produkt, kupujący od razu chce go przetestować. Okazuje radość z próbek, testerów i innych prezentów. Na zakupy trzeba mieć sporo gotówki. Zasoby kasowe nie zawsze wystarczają na zakup wszystkich upatrzonych lub niezbędnych rzeczy. Portfel i karta kredytowa nie są bez dna. I tutaj zaczyna się kłopot- podoba się nam wiele produktów a czasami trzeba dokonać wyboru. Nie jest to proste, zwłaszcza, jeśli nabywca planował zakup wielu rzeczy i wszystkie są dla niego równie ważne .

Na szczęście większość sieci handlowych i punktów sprzedaży markowych towarów oferuje okazje i promocje. W zasadzie przez cały rok można natknąć na promocje.  Oferują je wszystkie sklepy wielobranżowe, jak i sprzedające jeden asortyment.  Mile widziane są promocje co tygodniowe, jak i okazje poświąteczne, wakacyjne, itp. Szukanie wielu towarów z różnych branż jest czasochłonne.

Trzeba chodzić po całym mieście, zapoznać się z ofertami wielu sklepów. Dużym ułatwieniem są galerie handlowe, które skupiają dużą ilość sklepów różnych z kilkunastu dziedzin w jednym miejscu.  Panuje tam konkurencja na promocje i wyścig o skupienie uwagi klienta. W jednej drogerii obniżki na perfumy wynoszą 25%, w innej 30%. Dobrym pomysłem dla osób oszczędnych jest kupowanie przez internet. Są portale umożliwiające porównanie cen i oferowanych towarów w różnych sklepach internetowych. Hasła promocji internetowych zapraszają  do zakupów „Promocje-50%. Prezenty za grosz”, „Przedłużenie promocji w Gino Rossi!-20% na nową kolekcję. Druga para 40% Outlet 70%” Wyprzedaże  to okazja dla dla obu stron.

Klient, który otrzymał zniżki chętnie odwiedzi sklep ponownie. Znacząco wzrasta szansa, że stanie się stałym klientem i będzie wydawał znacznie więcej pieniędzy niż na jednej wyprzedaży.

Rejestrując się na stronach niektórych sklepów internauta otrzymuje kody promocyjne do wykorzystania na zakup objętych  nimi towarów. Wybraną rzecz można wtedy nabyć dużo taniej. Popularne są również kupony rabatowe, dzięki którym na zakupy wydaje się zdecydowanie mniej pieniędzy.  Towar kupiony okazjonalnie po obniżonej cenie zawsze sprawia radość. Nie wydaliśmy połowy wypłaty i kupiliśmy wszystko, co zaplanowaliśmy. Bywa, że po zakupach na wyprzedażach pozostaje jeszcze trochę pieniędzy w portfelu.

Zanim udamy się na zakupy dobrze jest sprawdzić ceny za pomocą porównywarki cen. Nie wychodząc z domu zdobędziemy informację, ile coś kosztuje, gdzie można kupić najtaniej. Jest to bardzo dobre narzędzie, ponieważ zbiera dane z kilku sklepów i daje rozeznanie  w cenach danego produktu. Wyszukiwarka promocji to także  pomocne narzędzie- znajdzie najlepszą ofertę promocyjną.

Znalezienie korzystnej promocji jest ważne, zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana rzecz jest niezastąpiona w domu, a sytuacja finansowa nie daje możliwości kupienia towaru po standardowej cenie.

Rabat 20-50% to zaoszczędzone pieniądze, które można przeznaczyć na inny cel. Nic dziwnego, że sklepy najazd klientów przeżywają w dniach promocji. Najlepsze okazje po prostu wykorzystuje się i kupuje to, co było zaplanowane oraz inne rzeczy, które spodobały się w podczas wizyty w sklepie.  Wielkie sieci handlowe doskonale wiedzą, że promocje są na ich opłacalne.

Kupujący może nabyć jedną parę butów w promocji, a drugą po normalnej cenie. Gdyby na jedną z tych par butów nie było obniżki, to klient zapewne nie podjąłby decyzji o ich kupnie.  Kupujący wychodzi ze sklepu zadowolony, bo kupił więcej niż pierwotnie zamierzał i nie naruszył dyscypliny domowego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *