Wynajem dźwigów

Budownictwo jest jedną z największych gałęzi biznesu. Budowa osiedla, fabryki, autostrady, czy biurowca tworzy zapotrzebowanie na maszyny budowlane i różnych fachowców. W budownictwie najważniejszą zasadą funkcjonowania  jest współpraca różnych firm.

Żadna budowa nie może obejść się bez specjalistycznego sprzętu budowlanego koniecznego do prac wysokościowych.  Sprzęt budowlany jest kosztowny, dlatego najlepiej go wynająć.  Firmy wynajmujące sprzęt budowlany są na szczęście w każdym mieście. Sprzęt budowlany musi być najwyższej klasy i pochodzić od renomowanych producentów. Dźwigi o udźwigu od 10 do 100 ton na pewno sprawdzą się na każdej budowie. Usługi dźwigowe wykonywane są sprzętem pochodzącym od najlepszych i wiodących  producentów, których sprzętowi zaufało tysiące klientów.  W budownictwie najważniejsze jest bezpieczeństwo pracowników. Ilość prac podczas których zdarzyć może się wypadek jest znaczna, więc  wykonawcy szukają bezpiecznego sprzętu. Wypożyczają wyłącznie sprzęt, który spełnia wymogi wydajnościowe i wszystkie normy w zakresie bezpieczeństwa. Usługi typu „wynajem dźwigów” gwarantują, że wypożyczany sprzęt przy obsłudze profesjonalnego operatora nie będzie stwarzał zagrożenia w miejscu swojej pracy.

Przechodząc obok dużego placu budowy można obserwować ogromne maszyny budowlane żurawie wieżowe.

To „królowie budowy” wykorzystywani przy stawianiu budynków mieszkalnych, przemysłowych i biurowych. Posiadają wysięgi umożliwiające pracę  nawet na 60 metrach. Sprzęt oddawany użytkownikowi wraz z doświadczonym operatorem, co sprawia, że usługę można można nazwać kompleksową. Profesjonalny operator, posiadający duże doświadczenie na różnych budowach warunkuje odpowiednie i bezpieczne używanie sprzętu. Tak więc nie trzeba przyjmować do pracy operatorów dźwigów z zewnątrz, co oszczędza czas, nerwy i pieniądze. Wynajem żurawi wieżowych jest niezbędny do rozpoczęcia budowy. Żuraw wieżowy należy do dźwignic. Składa się z pionowego masztu (wieży) montowanego na podłożu i wysięgnika,, który może być pionowy lub poziomy.  Ładunki podnosi się na haku opuszczanym z wysięgnika. Stosuje  się je w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym oraz przy montażu konstrukcji stalowych, a nawet przy transporcie materiałów budowlanych. Żuraw wyposażony jest w kilka napędów elektrycznych.

Plusem  żurawia jest duży zasięg wysięgnika gwarantujący bardzo wielki obszar pracy.

Kolejnym rodzajem żurawi są żurawie samojezdne.   Są to wielkie dźwigi na podłożu samochodu ciężarowego bądź specjalnie przygotowanym podwoziu samojezdnym.  Przeznaczone są do stosowania podczas prac przeładunkowych lub montażowych. Ich zaletą jest bardzo duża mobilność- mogą pracować w każdym miejscu, w którym będą potrzebne. Ich plusem jest bardzo duży udźwig. Swoim cechom zawdzięczają przekonanie, że są jedną  z najbardziej potrzebnych maszyn na budowie.  Wraz z maszynami klient otrzymuje także wykwalifikowanego, doświadczonego pracownika, który jest operatorem dźwigu. Klient nie musi szukać i zatrudniać operatora i ponosić dodatkowych kosztów. Żurawie samochodowe są najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza w sytuacji, kiedy jedna firma budowlana realizuje wiele zleceń i trzeba szybko przemieścić się z miejsca na miejsce.  To najnowocześniejszy sprzęt budowlany spełniający oczekiwania wysokiej wydajności i bezpieczeństwa.

Maszyna może pracować na dwóch trybach: samochodowym i dźwigowym. W trybie pracy dźwigowej podwozie jest zwykle unoszone na dwóch wsuwanych podporach – łapkach.

Żuraw samochodowy czerpie napęd z dwóch silników, z których jeden służy wyłącznie do jazdy. Powyższy rodzaj żurawi  stosowany jest do montażu obiektów przemysłowych oraz do prac drogowych i przeładunkowych w zakładach pracy.  Mogą mieć trzy rodzaje napędu: spalinowo mechaniczny, spalinowo-elektryczny i spalinowo-hydrauliczny. Ulepszanie usług budowlanych to najlepsza strategia rozwoju tego sektora. Innowacyjność, coraz wyższa jakość zwiększają zaufanie pośród wypożyczających.

źródło: Wynajem dźwigów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *