Wiklina na wymiar

Produkty z wikliny od stuleci cieszą się niesłabnącą  popularnością. Klienci cenią je naturalność-, trwałość, cudowny wygląd i wnoszenie do domu atmosfery współistnienia z naturą.

Z wikliny produkowane jest wszystko: od zabawek po meble ogrodowe. Występuje kilka odmian wikliny:  amerykankę, konopiankę, purpurową, migdałową. Wiklina amerykańska uchodzi za najlepszą odmianę przemysłową i stanowi najcenniejszy materiał plecionkarski. Dorasta do wysokości 2,4-  3m. Amerykanka wypuszcza pędy proste, długie i cienkie. W pierwszym roku po zasadzeniu przyrost jest niewielki, następnych latach plantator będzie zadowolony z obfitego zbioru. Wiklina konopianka jest najczęściej uprawiana i m bardzo szerokie zastosowanie z przemyśle plecionkarskim. Osiąga wysokość do 6 metrów. Uprawia się ją jako pędy wieloletnie, nawet do 4 lat. Wiklina purpurowa osiąga rozmiar do 5 metrów, ma długie i cienkie pędy. Jej cenną właściwością jest zdolność odrostowa przez wiele lat po zasadzeniu.

Wiklina migdałowa to prawdziwy olbrzym- ma 10 metrów. Ma dużą zdolność odrostową. Pręty są giętkie , długie i cienkie, a drewno z nich pozyskane jest zwięzłe i mocne.

W społecznym odbiorze z wyrobów  z wikliny utrwaliły się kosze wiklinowe, maty wiklinowe, akcesoria do odpoczynku dla pupili, zabawki oraz meble ogrodowe. Tymczasem z wikliny wytwarzane są także ogrodzenia, tak zwane palisady wiklinowe. Bardzo dobrze sprawdzą się jako ścianka altany ogrodowej.  Odpowiedni jakościowo surowiec na kosze na wymiar uzyskuje się plantacji 2-6 letnich. Kosze wiklinowe dostępne są w różnych rozmiarach. Kosze wyplatane są z najwyższej jakości surowca. Mają uchwyty, które ułatwiają przenoszenie rzeczy. Są wytrzymałe i mogą stanowić piękną dekorację każdego mieszkania. Kosze zakupowe zakończone są uchwytem z bardzo dekoracyjnym splotem typu warkocz. Upominki będą wyglądały się niezwykle efektownie w koszu prezentowym, który są polecany do wręczania kwiatów, słodyczy i owoców.

Prezenty w koszach wręczane są przy okazji świąt, jubileuszy, przejścia na emeryturę współpracownika, przyznania nagrody (nagrodą jest zawartość kosza), zakończenia etapu edukacji (prezent dla wychowawcy klasy, promotora). Kosze prezentowe są malowane ekologiczną farbą.

Pasjonaci plecionkarstwa sami tworzą kosze i inne cudeńka z wikliny, poszukują takich kursów i dostawców materiału. Poszukują wikliny na wymiar , z której łatwiej jest tworzyć wymarzone rzeczy, ponieważ nie trzeba szukać fachowców zajmujących się cięciem surowca na potrzebną wielkość. Wiklina uprawiana jest na plantacjach. Do prawidłowego wzrostu potrzebuje żyznej gleby i fachowej pielęgnacji w okresie wegetacji. Jest to roślina światłolubna dlatego trzeba usuwać wszystkie chwasty. Wiklina zbierana jest na jesieni, ustawiana w snopki i rozdzielana według wzrostu. Wiklina producent dba o ochronę upraw przed szkodnikami i gradobiciem. W wiklinę najlepiej zaopatrywać się u sprawdzonych plantatorów, bowiem tylko wtedy artysta ma gwarancję, że surowiec spełnia wymagania jakościowe, a plecione z niego wyroby zachwycą nawet najbardziej wymagających klientów.

Osoby, które poszukują wyrobów z wikliny powinny poznać ofertę wiklina sklep i przekonać się, że wyroby z tego surowca to dzieła sztuki użytkowej.. Ciekawym meblem w pokoju będzie szafka z wikliny, na której elegancko będą prezentowały się różne drobiazgi. Szafka doskonale dopełnia wystrój przedpokoju, sypialni, czy pokoju dziecięcego. Szafki wykonane są na stelażu z drewna sosnowego.

Szafka z kilkoma półkami spełni funkcję regału. Jest to mebel niewiele ważąca,  wytrzymały i bardzo dobrze wyprofilowany. Niektóre modele szafek wiklinowych produkowane są w wersji ściennej- mają  metalowe uchwyty, które umożliwiają je wieszanie na ścianie. Zdaniem klientów polska wiklina jest jedną z najlepszych na świecie, a polscy plecionkarze stanowią światową czołówkę. Plecionkarze przekazują swoją pasję dzieciom i dzięki temu tworzą się rodzinne firmy z tradycjami zajmujące się wyrobem rzeczy z wikliny.

źródło: Wiklina na wymiar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *