Rolety zewnętrzne

Zachowanie bezpieczeństwa w domu, biurze, czy w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej ma duże znaczenie i wbrew przypuszczeniom wcale nie jest bardzo drogie.

Nie nie jest konieczne inwestowanie w system profesjonalnej ochrony, wystarczy zamontować rolety zewnętrzne, które chronią przed kradzieżą i zapewniają komfort życia  niezależnie od warunków atmosferycznych.  Jest to dużo tańsze rozwiązanie niż monitoring i ochroniarz. Rolety zewnętrzne mają  bardzo istotne cechy.Gwarantują najlepszą izolację termiczną, co powala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania.  Jest to możliwe dzięki zastosowaniu  w roletach specjalnej pianki stanowiącej dodatkową izolację przed zimnem i zapobiegającą wychładzaniu domu. Rolety zewnętrzne,  tworzą „poduszkę powietrzną” pomiędzy pancerzem rolety a szybą, co powoduje tak pożądany zimą efekt  dodatkowej izolacji.  W zależności od szczelności i typu okien można odczuć wzrost temperatury w pokojach od 1 do 6 stopni. Ma to przełożenie na zmniejszenie kosztów ogrzewania zimą. Jak wiadomo, szczelne okna to najlepsze zabezpieczenie przed stratą ciepła z pomieszczeń.

Latem chronią przed promieniami słonecznymi, zapewniając cień w mieszkaniu i przyjemny chłód, który pozwala odpocząć od największego upału.

W czasie upałów rolety materiałowe, żaluzje wewnętrzne lub drewniane, zasłony nie pomagają, bowiem są montowane wewnątrz domu i nagrzewając się produkują ciepło do środka pomieszczenia. Rolety zewnętrze są zakładane na zewnątrz budynku, a więc tam zatrzymują promienie słoneczne. Dodatkowo dzięki piance rozpraszają ciepło i nie dopuszczają do nagrzewania się wnętrza domu. Komfort życia w upalne dni jest nieporównywalnie wyższa i  zmniejsza się zużycie prądu na klimatyzację.  Zamontowanie rolet zewnętrznych trzeba traktować jak inwestycję, która zwróci się w niedługim czasie w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie w zimie i za prąd latem. Rolety zewnętrzne skutecznie obniżają poziom hałasu.

Wrzawa i zgiełk nie dostają się  do domu, dzięki temu dom jest miejscem spokoju i wytchnienia po wyczerpującym dniu pracy lub nauki. Rolety chronią życie domowe ludzi, zasłaniają okna i utrudniają osobom przechodzącym obok domu zaglądanie przez okno.

Polecane są dla osób mieszkających w domach jednorodzinnych , na parterze i na osiedlach, gdzie bloki stoją blisko  siebie. Właściciele sklepów, punktów usługowych, gabinetów lekarskich chwalą rolety za jeszcze jedną właściwość- mianowicie, za ochronę antywłamaniową. Dostępne są rolety z mechanizmami blokującymi ich otwarcie na zewnątrz.  Można je zakupić w rozmiarach na okna i na drzwi. Są bardzo efektywnym zabezpieczeniem przed kradzieżą. Rolety mogą mieć różne narzędzia antywłamaniowe, np.:  rygle ręczne – stosowane wyłącznie przy podnoszeniu ręcznym, w  montażu na elewację i oknach, rygle automatyczne ,  przeciwieństwie do rygli ręcznych mogą być stosowane także przy montażu we wnęce.

Następnym rodzajem zabezpieczenia są wieszaki  blody – stosowane tylko przy podnoszeniu elektrycznym oraz zamek baskwilowy w listwie dolnej , czyli specjalny, kluczykowy typ zamka, który stosuje zwłaszcza w sklepach. W połączeniu ze sprężyną samo-zwijającą pozwala to na zamknięcie rolety od zewnętrznej strony.

Dzięki swoim zabezpieczeniom rolety z zamkiem baskwilowym mogą być montowane na jedyne drzwi do sklepu. Najpopularniejsze są rolety zewnętrzne natynkowe, które mogą być zakładane zarówno w nowych, jak i w starszych zabudowaniach. Są estetyczne i elegancko wyglądają. Występują w pięciu rozmiarach. Rolety zewnętrzne w systemie natynkowym znajdują zastosowanie również jako: ruchoma zasłona balkonu, zabezpieczenie szafek i półek sklepowych, przegroda między pomieszczeniami oraz zabudowa altan, altanek ogrodowych i zadaszonych tarasów. Rolety zewnętrzne mogą służyć również jako zamknięcie kontenerów, magazynów, boksów, stoisk sklepowych. To ostatnie zastosowanie rolet zewnętrznych często widzimy w galeriach handlowych i na targowiskach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *