Remonty kompleksowe

Nadchodzi w życiu chwila, że spoglądamy na mieszkanie i widzimy jakieś  ślady czasu, np.: poszarzały sufit, poplamione ściany, wyblakły kolor, zniszczone okna, nie najlepszej jakości  instalacje, ubytki w podłodze i wiele innych zniszczeń spowodowanych codziennym użytkowaniem.

Bywa, że ktoś właśnie otrzymał klucz do mieszkania w stanie deweloperskim bądź kupił lub wynajął mieszkanie na rynku wtórnym, którego stan i wygląd nie odpowiada gustowi nowego lokatora. Mieszkanie w stanie deweloperskim to puste pomieszczenia, które trzeba urządzić. W momentach sytuacjach zazwyczaj  zostaje podjęta decyzja o remoncie mieszkania. Zdaniem ekspertów planowanie remontu należy rozpocząć od ustalenia co chce się zrobić w mieszkaniu, czyli jaki będzie zakres prac.  Z planowaniem remontu można poradzić sobie samodzielnie lub zlecić to architektom wnętrz. Trzeba pamiętać, że architekci wnętrz mają gotowe projekty i często polecają je klientom. Pomocne mogą być podpowiedzi profesjonalnej ekipy remontowej, która wykonała wiele kompleksowych remontów. Jest to tańsze niż wynajęcie architekta wnętrz do zaprojektowania wyglądu mieszkania, a później  danie zlecenia firmie zajmującej się remontami.

Ekipa budowlana zwróci uwagę na szczegóły techniczne, oceni, czy wykonanie  projektu remontu ze względów technicznych. W czasie remontu ważna jest logistyka i dowiezienie materiałów zgodnie z planami remontowymi. Inaczej pojawi się zastój przestój w pracach remontowych, co podwyższa koszty i opóźnia oddanie wyremontowanego mieszkania.

Materiały muszą być jak najlepszej jakości . Dzięki temu nie traci się czasu na zwroty i wymianę materiałów. W remoncie mieszkania bardzo istotna jest szybkość podejmowania decyzji przez zleceniodawcę. Dlatego dobrze jest przed remontem przemyśleć wszystkie kwestie, a w razie wątpliwości lub nagłych problemów słuchać rad ekipy budowlanej. Istotną sprawą jest dokumentacja budowlana. Bywa, że nie jest ona doręczana osoby chcącej przeprowadzić remont, gdyż deweloperzy nie dają klientom dokumentacji instalacji. Przy zakupie lub wynajmie mieszkania z rynku wtórnego niewiele osób otrzymuje dokumentację dotyczącą wszelkich instalacji.  Dokumentacja jest bardzo potrzeba przy ustaleniu, jakie zmiany w instalacjach zostały dokonane  w mieszkaniu. Brak powyższej dokumentacji bardzo wydłuża remonty mieszkań.

Wybór ekipy nie jest prostą sprawą. W internecie,  w prasie i na słupach ogłoszeniowych pełno jest reklam ekip remontowo-budowlanych.

Doświadczona firma na stronie internetowej pokazuje rezultaty swoich prac w postaci zdjęć z mieszkań i opisu wykonanych czynności. Profesjonalna ekipa, działająca na rynku od paru lat, mająca mocną pozycję zawsze ma  coś do wykonania  i chętnie pokazuje przyszłym klientom swoją pracę – zabiera chętnych do aktualnie remontowanych pomieszczeń. Wtedy osoba, która planuje zamówić usługę remontową może zobaczyć sposób pracy ekipy, efekty tych działań i ocenić, czy to jest to czego szukała.  Na prawdziwego fachowca zawsze trzeba poczekać. Nie warto ufać ludziom, którzy kompleksowe remonty oferują po bardzo niskich kosztach. Bardzo tania ekipa remontowa niekoniecznie jest drogą do zaoszczędzenia na remoncie.  Może okazać się po niedługim czasie, że konieczne są poprawki, a to oznacza następne wydatki. Nie należy ufać ekipom, w których często zmieniają się pracownicy. Najlepsza brygada remontowa to zespół ludzi, którzy pracują ze sobą od lat, znają się, wiedzą, co robi dana osoba, wspierają się i pomagają sobie nawzajem.

Tylko grupa ludzi, która pracuje| ze sobą od lat gwarantuje profesjonalnie przeprowadzony remont, bez nadmiernego stresu dla właściciela.

Ekipa godna zaufania sprząta po swojej obecności, nie brudzi mebli, nie niszczy podłóg. Zostawia mieszkanie gotowe do umeblowania lub zamieszkania. Przed decyzją o wynajęciu firmy budowlanej trzeba sprawdzić opinie innych ludzi o pracy fachowców, których oferta wydaje się przyszłemu zleceniodawcy atrakcyjna. Byli klienci zamieszczają  uwagi, oceniają pracę, efekty, nie ukrywają, jeżeli nie są zadowoleni z wykonanej usługi.

źródło: remonty kompleksowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *