Prowadzenie facebooka firmowego

Sukces social mediów szybko został dostrzeżony przez twórców reklam.

Zalety portali społecznościowych to: olbrzymia ilość odbiorców i możliwość stworzenia ciekawych materiałów reklamowych, które przyciągną uwagę odbiorcy. Obsługę Facebooka może poprowadzić zewnętrzna firma specjalizująca się w social mediach, która doskonale wie, jak przygotować obecność firmy klienta na portalu społecznościowym. Idealny fanpage powinien przyciągać uwagę klienta.  Bardzo ważne jest ustawienie odpowiedniego zdjęcia profilowego i zdjęcia w tle.

Profil firmowy musi wyglądać atrakcyjnie zarówno dla użytkowników, którzy korzystają z komputera, jak i dla osób, które odwiedzają Facebooka za pomocą urządzeń mobilnych Prowadzenie fanpage na Facebooku wymaga uzupełniania go systematycznie ważnymi informacjami, ofertami i promocji. Na profilu firmowym muszą znaleźć się takie informacje jak: adres siedziby, link do strony internetowej, numery telefonów, maile, godziny otwarcia.

Dla potencjalnego klienta to niezwykle ważne, aby podstawowe informacje były w jednym miejscu. Prowadzenie Facebooka firmowego jest efektywne tylko wtedy, kiedy profil jest cały czas aktywny- tworzone są posty, wydarzenia, konkursy. Fani umieszczają na stronach firm posty, komentarze i wiadomości. W dobrym tonie jest odpowiadać na każdą aktywność osób na profilu facebookowym firmy. Prowadzenie Facebooka wiąże się z gromadzeniem fanów.  Zainteresowanie ludzi zwiększają konkursy i interesujące posty. Dobrze prowadzone konto ma jedynie realnych fanów, którzy naprawdę są zainteresowani umieszczanymi na profilu treściami.

Prowadzenie fanpage to zdanie na całe lata. Aby firma rozwijała się, to muszą jej ofertą interesować się klienci. Firmy zewnętrzne świadczące usługi dotyczące portali społecznościowych co miesiąc przedstawiają klientom statystyki i raport dotyczący danego profilu na Facebooku.

Raport jest oczywiście podstawą rozliczenia za usługę prowadzenia profilu na portalu społecznościowym i daje obraz ruchów na profilu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *