Paznokcie Warszawa

Paznokcie żelowe – kolejna, atrakcyjna metoda stylizacji

Tego rodzaju stylizacja to doskonały pomysł dla kobiet, które na wykonywanie manicure nie chcą lub nie mają jak poświęcić mu dużo czasu. Wykonany na tipsie lub na szablonie żelowy wzór daje gwarancję utrzymania idealnego stanu paznokci przez kilka tygodni.

Czym się charakteryzuje manicure żelowy

Poza trwałością i atrakcyjnym wyglądem, żelowa stylizacja doskonale sprawdza się u osób z paznokciami krótkimi, łamliwymi lub słabymi. Płytka paznokciowa pod żelem bez problemów rośnie – stąd konieczność uzupełniania manicure co około od dwóch do czterech tygodni (wszystko zależy od indywidualnego tempa wzrostu paznokci).

Jak każdy zabieg kosmetyczny, również żelowy manicure można wykonać zarówno w profesjonalnym salonie, jak i samodzielnie w domu. Pamiętać jednak należy, że samo tworzenie i nakładanie żelowej stylizacji to proces czasochłonny i zajmujący nawet kilka godzin. Natomiast efekty utrzymają się nawet przez kilka tygodni.

Stosowane są dwie metody wykonywania paznokci żelowych: wykonać na szablonie (paznokieć jest modelowany bezpośrednio na płytce i przedłużany szablonem) lub na tipsie (żelem pokrywane są tipsy i nakładane na paznokcie).

Ile to kosztuje?

Fachowo wystylizowane metodą żelową paznokcie w Warszawie to wydatek od 100 do 160 PLN. Późniejsze uzupełnienie to wydatek rzędu 90 do 130 PLN.

Jak wykonać stylizację żelową

Zanim zaczniemy pracę, należy zaopatrzyć się w zestaw preparatów i akcesoriów. Do wykonania manicure żelowego potrzebne będą: pilniczki (o różnej gramaturze), kostka, klej do tipsów (chyba, że korzystamy z metody z szablonem), tipsy lub szablony, cleaner, primer, żel jedno lub trzyfazowy, lampa UV, gilotyna do skracania tipsów, pędzelek, oliwka do skórek, płyn do dezynfekcji.

Czynności rozpoczynamy od przygotowania paznokci – dezynfekujemy dłonie, obcinamy paznokcie na krótko, matowimy pilnikiem i kostką oraz odsuwamy skórki patyczkiem. Po odtłuszczeniu cleanerem nakładamy w razie konieczności primer (tylko na naturalną płytkę). W przypadku zarówno tipsów, jak i szablonu, dopasowujemy ich kształt do płytki paznokciowej.

Na tipsie lub szablonie nakładamy i modelujemy żel. Pamiętać trzeba, że nie może on dotykać skórek. Żel nakłada się cienkimi warstwami: pierwsza pokrywa cały tips lub szablon i buduje kształt paznokcia, drugą profilujemy kształt, a trzecia warstwa to wykończenie. Każdą z warstw utrwala się od 2 do 3 minut w świetle lampy UV i przemywa cleanerem. Po utwardzeniu drugiej warstwy należy delikatnie spiłować paznokieć nadając mu ostateczny kształt. Trzecia warstwa nie musi być piłowana, dzięki czemu paznokieć będzie pięknie błyszczał.

Końcowym etapem jest nałożenie oliwki na skórki.

Uzupełnianie

Jak wspominaliśmy wcześniej, paznokcie pod manicure żelowym rosną bez problemów i dlatego też okresowo należy je uzupełniać. W całości ich zdejmowanie wykonuje się poprzez bardzo delikatne spiłowanie pilnikami tak, by nie uszkodzić naturalnej płytki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *