Oryginalny miód manuka

Ziołolecznictwo to jedna z pierwszych metod leczniczych.

Już starożytni zauważyli, że niektóre rośliny mają właściwości lecznicze, a stan zdrowia człowieka po ich zastosowaniu poprawia się.. Nowoczesna nauka  bada właściwości lecznicze roślin. Powrót do ziołolecznictwa jest spowodowany skutkami  ubocznymi leków syntetycznych i ich zawodnością w niektórych przypadkach. Poza tym zioła  aromatycznie pachną, pięknie  prezentują się,  koją nerwy.

Ziołami zainteresowały się  firmy  farmaceutyczne i przedsiębiorstwa zajmujące się  wytwarzaniem  środków do pielęgnacji twarzy i ciała.

Natura  na każdym kontynencie w każdym zakątku świata dostarcza człowiekowi  leczniczych plonów. Moda na naturalność, na zdrowy  styl życia zawładnęła społeczeństwami społecznościami ludźmi.  Natura  od początków ludzkości 0 była inspiracją do działań leczniczych. Jest ogromna  możliwość na to, że to  farmaceutyki będą  wytwarzane na naturalnych składnikach. Ziołolecznictwo to ogólnie znane przepisy. Ich skuteczność potwierdza nauka. Przykładem wielorakiego różnorodnego  sporego zastosowania naturalnego środka leczniczego jest miód manuka.

Jest to produkt towar egzotyczny, pochodzący  z Nowej Zelandii i Australii. Manuka to  dużych rozmiarów krzew rodziny  mirtowatych.

Manuka  bez problemów rozmnaża się, jest  odporna na bardzo  niesprzyjające warunki glebowe. Osiąga wysokość od 2 do 5 metrów. Jest to urokliwa roślina o gęstym ugałęzieniu i małych, szpiczasto zakończonych liściach. Kwiaty mają ubarwienie białe, gdzieniegdzie zaróżowione i   pięć płatków, których kształt  przypomina gwiazdę.  W  w przyrodzie krzew manuka występuje w regionach świata odległych od Polski, to można u nas kupić  nasiona jednej z odmian ogrodowych tego krzewu i posadzić  w swoim ogródku.  Uroczy wygląd krzewu to kolejna  zaleta obok właściwości leczniczych.

Krzew manuka przyciąga  na sobie wzrok  i wywołuje zachwyt. Z pewnością  wspaniale  zaprezentuje się w ogrodzie.  Nasiona na krzewie  rosną  przez wiele miesięcy i można je zbierać niemal przez cały rok. Jest to roślina miododajna.  Produkowany z niej miód ma nieocenione właściwości lecznicze. Jest  stosowany do  wytwarzania leków i kosmetyków. Drewno z krzewu manuka  charakteryzuje się  znaczną  twardością i trwałością. Jest  docenianym materiałem używanym  stosowanym do produkcji rączek i trzonków narzędzi.

Kulinarnie znajduje zastosowanie do wędzenia mięsa i ryb. Dym z tego krzewu nadaje potrawom  mięsnym niepowtarzalny smak  i aromat . Drewno manuki znajduje zastosowanie w  państwach naturalnego wzrastania  krzewu. Jeżeli ktoś zdecyduje się na uprawę manuki w Polsce musi  pamiętać o okryciu krzaków  zimową porą. Wytrzymują temperatury do – 8°C, więc przy większym mrozie, krzew może zamarznąć. Tylko nowozelandzkie krzewy manuka ma najwyższy poziom składników aktywnych i wykazuje   największe działanie prozdrowotne.   Oryginalny miód manuka  cechuje się:ciemnobrązową barwą, gęstą, gładką konsystencją, lekko ziemistym smakiem.

Rdzenni mieszkańcy Nowej Zelandii korzystali z cudownych  właściwości manuki  na wiele stuleci przed początkiem produkcji miodu. Żuli młode pędy krzew i pili napar.  zaobserwowali, że manuka pomaga w leczeniu czerwonki, biegunki, dolegliwości przewodu moczowego i gorączki.

Wywar z kory manuki  używalido łagodzenia zaparć i kolek, zmniejszania  obrzęków oczu i skutków oparzeń. Maorysi używali go jako środka  wyciszającego i  nasennego.  Początkowo miód z manuki nie zyskiwał uznania konsumentów. Nie odpowiadał im smak. Karmiono nim zwierzęta gospodarskie i odkryto, że zwierzęta, które  jedzą miód z manuk  nie zapadają na choroby. W miarę upływu czasu informacje o  dobrym wpływie miodu manuka na zdrowie zaczęły obiegać świat.

Ludzie upewnili się, co do właściwości leczniczych miodu manuka i  zaczął się okres popularności tego specyfiku. Na rynku  zaczęły pojawiać się  kopie miodu manuka i klienci byli  okłamywani. Aby chronić interesy nabywców rząd Nowej Zelandii powołał  grupę  ekspertów, która opracowała kryteria oryginalności miodu manuka. Jest to  dużo kosztujący produkt i dla tego  konsumenci żądają oryginalnego miodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *