Odzyskiwanie zdjęć z karty

Nie zostały wyprodukowane urządzenia  które nie psują się.  Nawet urządzenia elektroniczne podlegają prawu zużycia i możliwości awarii. Skutki takiej sytuacji mogą być bardzo nieprzyjemne dla właściciela.

Zazwyczaj oznacza to utratę cennych danych, np.: zdjęć, filmów, książki telefonicznej, wiadomości, e-maili.  Fotografie i filmy często trzymamy na karcie pamięci, pendrive, dysku twardym, dysku usb. W przypadku utraty najcenniejszych zdjęć, np.: z sesji ślubnej, narodzin dziecka, chrzcin, komunii, wakacji, zaręczyn i z wszelkich innych, ważnych dla właściciela okazji, odzyskanie fotografii jest koniecznością. Takie zdjęcia to pamiątka z najważniejszych w życiu chwil. Nic dziwnego, że klienci chcą je odzyskać. Odzyskiwanie zdjęć to proces, którą warto powierzyć profesjonalistom. Bez problemów odzyskają fotki z kary pamięci, aparatów fotograficznych, laptopów, komputerów oraz innych pamięci przenośnych.  Wszystkie pliki zapisane w formatach: PNG, JPG, GIF, BMP, PSD, PIC, CR2, TIFF, PSD, MOV, MP4, MPG, AVI, są możliwe do odzyskania. Największy procent  z sukcesem zakończonych działań naprawczych stanowią dane odzyskane z karty pamięci SD, micro SD, CF.  Odzyskiwanie zdjęć z uszkodzonej karty najlepiej przeprowadzić w profesjonalnym laboratorium, które jest wyposażone w najnowsze  rozwiązania techniczne z dziedziny odzyskiwania danych. Serwisy komputerowe również oferują usługi ratowania danych, ale dysponują tylko podstawowym sprzętem i oprogramowaniem.

Zdarza się, że serwisy komputerowe jedynie zbierają zlecenia od klientów i przekazują je do fachowych laboratoriów. Tańszą opcją  załatwienie sprawy bezpośrednio w laboratorium.

Wycena usługi w laboratorium jest darmowa. Laboratorium odzyskiwania danych proponuje następujące usługi: odratowanie danych po formacie dysku lub usunięciu, odzyskiwanie danych z pendrive, kart pamięci, dysków SSD, naprawa dysków z drobnymi problemami, odzyskiwanie plików i zdjęć z poczty, usuwanie haseł z dysku, odzyskiwanie danych uszkodzonych mechanicznie i elektronicznie.  Utracie danych można zapobiec wykonując kopie zapasowe co jakiś czas. Wykonywanie kopii zapasowych może zabezpieczyć użytkownika przed wieloma rodzajami zniszczeń, a co za tym idzie przed dużymi kosztami przywracania danych i stresem związanym z utratą cennych zdjęć, dokumentów, projektów, czy informacji.

W przypadku uszkodzenia urządzenia i danych mając kopię zapasową może dużo taniej i szybciej przywrócić utracone dane.

Awarie telefonu mogą zdarzyć się i dlatego zawsze warto zabezpieczać ważne pliki.Na odzyskiwanie zdjęć z uszkodzonego telefonu nie ma wpływu przyczyna uszkodzenia urządzenia. Uszkodzenia telefonu mogą wynikać z wad powstałych w trakcie produkcji, czynników zewnętrznych, np.: wypadków, pożarów, powodzi, wyładowań atmosferycznych,  jak i winy użytkownika. W przypadku uszkodzeń mechanicznych trzeba  brać pod uwagę niewielkie ryzyko, że utraconych danych nie da się odzyskać lub odzyskane dane będą niekompletne. Odzyskiwanie zdjęć z apartu to częste zamówienie. Duże doświadczenie i wiedza pracowników laboratorium w tym zakresie daje klientowi pewność, że wykonana usługa będzie na najwyższym poziomie.

Najczęstszą przyczyną utraty zdjęć są uszkodzenia karty pamięci. Skuteczność przywracania zdjęć z karty pamięci w laboratorium to 90%. Jeżeli przy uszkodzonej karcie wyświetla się komunikat o konieczności formatowania karty, to najlepiej go zignorować, gdyż dostosowanie się do tego polecenia oznacza utratę zdjęć i wszelkich innych plików z karty.

Najlepiej oddać kartę do sprawdzenia specjalistom.  Specjaliści sprawdzą kartę, wykryją źródło awarii i dołożą wszelkich starań na miarę możliwości technologicznych, aby odzyskać dane.  Oddanie karty do profesjonalnego laboratorium jest dużo efektowniejszym rozwiązaniem niż samodzielne majsterkowanie przy karcie. Proces odzyskiwania danych z nośników w laboratorium jest dostosowany do zaistniałej sytuacji i przeważnie kończy się sukcesem. Zepsucie się urządzenia i konieczność odzyskania danych to często występujący problem. Na szczęście profesjonalnych laboratoriów jest coraz więcej.

źródło: Odzyskiwanie zdjęć z karty

 

Jedna myśl na temat “Odzyskiwanie zdjęć z karty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *