Mapa parkingów dla kamperów

Panuje przekonanie, że podróże najlepiej odbywać w gronie przyjaciół.

Jest weselej, a w razie niepodziewanych zdarzeń można na siebie liczyć i wspierać się.  Planując długą wyprawę, trzeba liczyć się z tym, że komuś może coś w danym terminie wypaść, że nie pojedzie z ważnych powodów (praca, zdrowie, sprawy rodzinne). Czasem nie pozostaje nic innego jak jechać samemu lub odwołać wyprawę. Szkoda rezygnować z wyprawy, do której człowiek przygotowywał się i o której marzył. Podróżowanie w pojedynkę może dostarczyć niesamowitych przeżyć. W samotnej podróży człowiek jest panem swojego losu – śpi, gdzie chce, je, co to mu smakuje, wstaje, kiedy chce, zwiedza miejsca, które pragnie zobaczyć nie nie zwracając uwagi na zdanie innych.  Podczas takiej podróży blog podróżnicy samotnego wędrowca uzupełnia się niepowtarzalnymi wpisami, dodawanymi  w wolnej chwili. Osoby, które chciałaby rozpocząć przygodę z podróżami martwią się, że nie będą miały pieniędzy na podróżowanie. To błędne myślenie. Można zwiedzać i  nie nocować w luksusowych hotelach lub pracować i zwiedzać jednocześnie.

Praca w danym miejscu ułatwia zwiedzanie okolicy, poznawanie mieszkańców, kultury . Taki sposób podróżowania jest znacznie tańszy niż przemierzanie setek kilometrów.

Taka tymczasowa praca pomoże żyć w miejscu zwiedzania bez wydawania oszczędności. Niedrogie zakwaterowanie można znaleźć w hostelach, kempingach, akademikach, domach, w których właściciele wynajmują pokoje, a nawet w klasztorach. Nigdy nie ma idealnego momentu na wyjazd, zawsze jest coś ważniejszego. Prawdziwy podróżnik decyduje, że bez względu wszystkie okoliczności życiowe właśnie teraz jest idealny moment na wyprawę i na to, aby blog dla podróżników znów miał ciekawe i inspirujące wpisy. Jest takie powiedzenie: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Dlatego świetnym pomysłem na rozpoczęcie podróżniczego życia jest zwiedzanie kraju. Warszawa przewodnik po mieście to wspaniałe narzędzie, aby dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na turystę w stolicy. W trakcie pobytu w Warszawie, warto zobaczyć: Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Plac Zamkowy, Barbakan i mury obronne, ulice Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat. Po Polsce najwygodniej podróżuje się komunikacją publiczną i prywatnymi środkami transportu.

Coraz popularniejsze stają się kampery.

W tracie podróży niezwykle istotne jest,a by tanio parkować. Podróżowanie kamperem jest niezwykle komfortowe, ale miejsca parkingowe dla kamperów w Polsce nie są jeszcze tak popularne, jak np.: w USA, gdzie nawet w parkach narodowych są ustalone specjalne strefy do parkowania dla takich pojazdów. Parkowanie tam jest bardzo tanie, a w wielu miejscach nie płaci się nic.  Wszystko przed Polską. Na szczęście rynek turystyczny w Polsce w bardzo szybkim tempie dostosowuje się do wymogów turystów, więc pewnie już za jakiś czas parkingi dla kamperów będą w atrakcyjnych miejscach turystycznych. Jeżeli wybieramy się w miejsce, gdzie w pobliżu mieszka ktoś z rodziny lub znajomy, to świetnym parkingiem dla kampera będzie podwórko takiej osoby. Jeżeli celem podróży kamperem są inne kraje europejskie to warto zajrzeć na mapę parkingów na kamperów i wybrać punkt najbliższy celowi podróży. W Europie jest wiele darmowych parkingów dla kamperów.

Korzystanie z nich to to oszczędność dla domowego budżetu i dłuższa podróż.

Podróżowanie kamperem idealnie sprawdza się, jeżeli chcemy zobaczyć tereny poza miastem i w kontakcie z dziką przyrodą spędzić urlop. Trzeba zabrać ze sobą jedzenie i zapas wody. Tanie podróżowanie to wielka frajda i dowód na to, że podróże nie są jedynie rozrywką dla bogaczy. Podróżować może osoba która kocha zwiedzać świat i poznawać ludzi. Właściwa organizacja jest lekarstwem na wszystkie bolączki. Świat nie składa się tylko z hoteli i kurortów, ale z uroczych miejsc, które urzekają swoim pięknem i z daleka od cywilizacji. Są to miejsca, w których człowiek może zapomnieć o codziennych troskach i spojrzeć na swoje życie z boku. Nic tak nie wycisza,  jak relaks na łonie przecudownej przyrody.

źródło: Mapa parkingów dla kamperów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *