Koronki ślubne

Moda ślubna rządzi się własnymi regułami. Praktycznie  każde państwo ma jakieś ślubne obyczaje.  W XX wieku moda ślubna została ujednolicona. Kobiety w Europie przeważnie wybierają białe suknie.  Modowym trendem są również suknie bordowe, kremowe, écru i dwukolorowe.

Dla kobiety dzień zaślubin jest bardzo ważnym dniem, w którym chce wyglądać wyjątkowo i pięknie. Ma być najpiękniejszą osobą wśród weselników, wprawić w zachwyt małżonka i gości. Suknia musi być idealnie dopasowana do typu urody i figury panny młodej. Ślub pamięta się przez bardzo długi czas, a zdjęcia ślubne ogląda się przy wielu okazjach przez wiele lat. Nic dziwnego, że suknia to istotny element dla kobiety. Musi być niepowtarzalna, często szyta na miarę. Jest najbardziej osobistą sukienką w życiu kobiety. Bardzo ważne są wszelkie ornamenty.  Wiele panien młodych nie nie chce sukni  ślubnej bez koronek,  wygląda elegancko i ozdobnie. Bogaty asortyment wzorów i ich czarujące piękno oczarowują niejedną panią. Koronki do sukni ślubnej haftowane są  najczęściej motywami florystycznymi na cienkim szyfonowym jedwabiu. Mogą być używane jako część kreacji jako dekoracja dekoltu, rękawów, wykończenia  lub jako materiał na całą suknię.

Koronki ślubne to wyrób  z najwyższej półki w branży koronkarstwa. Wymagania są zdecydowanie wyższe niż w przypadku koronek stosowanych do wykończenia bielizny, czy bluzki. Koronka jest tkaniną lekką, poddającą się naciąganiu, można ją łączyć z wszystkimi dzianinami. Koronka daje sukni romantyczny styl.  Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów koronek. Do najpopularniejszych zalicza się: koronki hiszpańskie,  francuskie, koder i gipiurę. Koronka doskonale wyglądają w kreacjach wytwornych.

Najczęściej ozdabiana jest perełkami, koralikami, kryształkami. Ze względu na popularność tego materiału hurtownia koronek ma sporo zleceń od osób prywatnych, jak i mniejszych lub większych firm.

Ciekawym gatunkiem koronki jest koder – plecionka przeważnie o kwiatowym wzorze obrębiona po zewnętrznych krawędziach delikatniutkim, kordonkowym sznureczkiem. Koder doskonale sprawdza się jako wykończenie koronkowych spódnic, rękawów, dekoltów.  Takie wykończenie zmniejsza ryzyko uszkodzenia koronki podczas noszenia. Następnym innym rodzajem koronki materiały jest  gipiura, czyli  duża, sztywna koronka o mocno wypukłej fakturze.  Zwana jest także koronką wenecką. Od tradycyjnej koronki różni się brakiem rozciągliwości. Wszywana jest w miejscach, gdzie nie następuje naprężenie tkaniny, np.: na plecach, w luźnej spódnicy. Gipiura do świetny dodatek do sukni w stylu klasycznym i romantycznym. Ślicznie zestawia się z większością materiałów.  Sklep z koronkami odwiedzają młode kobiety, aby zorientować jakie wzory koronek w tym sezonie są na topie. Chcą wybrać idealną dla siebie koronkę. Nie jest to takie łatwe, bowiem urzekających wzorów koronek jest wiele i trudno zdecydować się, który wzór jest tym wyśnionym.

Jeżeli po odwiedzeniu sklepu koronki Warszawa ktoś jeszcze  nie jest pewny, jaką koronkę wybrać do swojej sukni ślubnej, powinien udać się do salonu sukien ślubnych, zobaczyć, jak prezentuje się dana koronka na sukni i zamówić koronki na uszycie sukni lub gotową kreację.

Salonów sukien ślubnych jest kilkanaście w każdym mieście, a pomimo to są kobiety, które nie znalazły tam modelu sukni odpowiadającej ich wymaganiom i spełniającej ukryte marzenia. Wybierają szycie sukni. Krawcowa wciela w życie marzenia klientki. Bierze miarę, omawia z klientką wygląd sukni i wykonuje zamówienie.  Hurtowania koronek dostarcza wszelkich wzorów i rodzajów tego materiału.

Suknię szytą na miarę trzeba zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem. W salonie można zakupić ślubną kreację nawet na ostatnią chwilę. Piękne materiały koronki przyciągną wzrok na właściwy, dopasowany do urody i sylwetki  model. Panna młoda wybiera nieraz kilka miesięcy swoją idealną sukienkę. Przegląda katalogi, sprawdza wiele salonów, prosi o radę koleżankę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *