Jak wybrać strój do pracy?

zdjęcie jpg

Jak wybrać strój do pracy?

To bardzo ważne pytanie. Odpowiedni strój w niektórych miejscach pracy to bardzo często wizytówka danej osoby. Ważne więc, żeby był dobrze dobrany, wystarczająco elegancki i dopasowany do charakteru miejsca pracy. Dress code to bardzo istotna kwestia.

Jak więc wybrać strój do pracy?

Zarówno kobiety i mężczyźni powinni wybierać swój strój do pracy z odpowiednią uwagą, nie ma tutaj taryfy ulgowej. Mężczyźni mogą mieć jednak łatwiej, dla nich dobrze dopasowany, wystarczająco elegancki garnitur to odpowiedni strój i nie muszą zwracać uwagi na to co ubiorą czy dobiorą do stroju. Damski strój określają także sztywne zasady.

Czego unikać?

Przede wszystkim zbyt jaskrawych kolorów czy wzorów. Wzorzyste ubrania nie są odpowiednie jako główny czynnik stroju, mogą być jedynie dodatkiem. Oczywiście nie wypada do pracy przychodzić w koszulkach z nadrukiem czy fikuśnych swetrach i bluzkach. Najbardziej odpowiednia jest czerń, biel, granat, wszelkie szarości. Nie należy także przesadzać z makijażem czy biżuterią. Najlepiej postawić na skromne, ledwo widoczne dodatki i delikatny makijaż.