Jak dobrze wypaść na rozmowie o pracę?

zdjęcie jpg

Rozmowa o pracę to bardzo ważne wydarzenie, zwłaszcza jeśli zależy nam na danym stanowisku. Zazwyczaj właśnie tak jest, dlatego do rozmowy kwalifikacyjnej powinniśmy się dobrze przygotować.

Przede wszystkim dobry wygląd. Na rozmowę o pracę nie wypada przyjść w stroju sportowym czy zbyt luźnym i nieoficjalnym. Nie jest to miejsce na krótkie spodenki czy bluzę z nadrukiem. Panie powinny ograniczyć makijaż i ilość dodatków i biżuterii. Strój powinien być klasyczny, niezbyt kłujący w oczy, jak najbardziej elegancki. Oczywiście bez przesady, zwłaszcza jeśli posada o którą się staramy nie jest tak bardzo wymagająca.

Poza pierwszym wrażeniem bardzo ważna jest także wiedza.

Warto wiedzieć jak najwięcej o firmie w której chcemy pracować. Bardzo często właśnie na tym dają się złapać rekrutowani, bo nie mają zielonego pojęcia o tym czym dana firma się zajmuje. To wielki błąd.

Oczywiście należy przynieść ze sobą swoje CV, a także wszelkie inne potrzebne dokumenty. Warto przećwiczyć taką rozmowę z kimś bliskim, jeśli wiemy że z pewnością na miejscu podczas rozmowy się zestresujemy i chcemy tego uniknąć.