Indywidualna dieta

Zbyt duża waga to nie tylko problem  w wyglądzie, ale przede wszystkim zdrowotny.

Otyłość została uznana za chorobę cywilizacyjną w wielu państwach i za powód znacznej ilości chorób: od nadciśnienia do cukrzycy.  Za przyczynę otyłości uznaje się czynniki genetyczne, sposób żywienia, złe nawyki żywieniowe z dzieciństwa, siedzący tryb życia, stres, zaburzenia hormonalne. Otyłości sprzyja obecny styl życia, spędzanie czasu przy komputerze lub telewizorze, częste korzystanie z niezdrowego żywienia typu fast-foody. Otyłość i inne problemy z wagą dotykają w równym stopniu kobiet i mężczyzn. Nadwaga jest bardzo trudna do leczenia. Wymaga całościowego podejścia .

Dietetyk Sosnowiec zaoferuje leczenie wieloaspektowe i wsparcie. Oferta jest adresowana nie tylko do osób, które mają kłopoty za zbędnymi kilogramami, ale do każdego, kto chce dowiedzieć się czegoś o zasadach prawidłowego odżywiania się i  zobaczyć , jaka dla niego i najbliższych jest właściwa dieta.

Zmiana świadomości żywieniowej jest pierwszym warunkiem do zdrowia i do profilaktyki chorób. Dietetyk Dąbrowa Górnicza zajmuje się udzielaniem porad z zakresu diabetyki klinicznej przy takich schorzeniach takich jak: cukrzyca, insulino-odporność, hiperlipidemia, miażdżyca, choroby autoimmunologiczne (m.in.Hashimoto, Gravesa-Basedova, celiakia, łuszczyca) , zaburzenia hormonalne (m.in .choroby tarczycy, zespół policystycznych jajników) , zaburzenia płodności, choroby jelit ( m.in. zespół jelita drażliwego, Leśniewskiego-Crohna) , choroby  nowotworowe, borelioza, alergie i nietolerancje pokarmowe.

Wymienione choroby wymagają indywidualnego dopasowania diety, dlatego dietetyk Będzin to bardzo dobry adres, dla osób, które potrzebują pomocy w  doborze sposobu żywienia z uwzględnieniem leczenia: medykamentów zabiegów, itp.  Zwycięstwo w walce z chorobą można odnieść również dzięki zrzuceniu kilku nadprogramowych kilogramów, co zapewni na pewno lepsze samopoczucie i dowartościuje. Przy zamawianiu wizyty u dietetyk Katowice, najlepiej krótko opisać dolegliwość.

Dietetyk Śląsk prowadzi bardzo dokładną diagnostykę problemów żywieniowych pacjenta, oferuje nawet testy genetyczne, które pozwalają lepiej dostosować dietę i dają pewność, że jest ona optymalna dla danej osoby. Zdaniem wielu lekarzy i dietetyków bywa tak , że leki nie przynoszą spodziewanej poprawy, ponieważ pacjent popełnia błędy w dobrze diety.

Dostosowana do pacjenta dieta wpływa  na regenerację organizmu, dzięki temu organizm zyskuje siłę do walki z chorobą.    Bio-składniki odżywcze są niezastąpione choćby w walce z niedoczynnością tarczycy.  Warto zaznaczyć, ze bio-składniki nie są czymś trudno dostępnym, czy jakimś bardzo drogim produktem. Są dostępne w każdym sklepie. To po prostu owoce, warzywa, ryby, które potwierdzają w badaniach klinicznych bardzo wysoką skuteczność w remisji chorób i wraz z odpowiednim leczeniem świetnie wspomagają proces zdrowienia.

Dlatego tak bardzo ważna jest indywidualna dieta, a podstawowym błędem chorych jest kierowanie się powszechnymi wytycznymi odnośnie sposobu odżywiania się. Wynika to z tego, że dużo składników stosowanych w diecie ma działanie podobne do leków. Z resztą leki przecież wytwarzane są na bazie leczniczych roślin. Inne jest opracowywanie diety dla kogoś kto nie choruje przewlekle, a inne dla osoby zmagającej się z cukrzycą.

Przy dobieraniu diety bierze się pod uwagę: wywiad z pacjentem, wyniki badań laboratoryjnych, historię choroby, odczuwane dolegliwości oraz analizę składu ciała metodą bio impedancji elektrycznej, w wyniku, której uzyskuje się takie dane jak: masa ciała, masa tkanki mięśniowej, masa tłuszczowa, masa kości, stopień odwodnienia. Dobrze dopasowana dieta miażdżyca nie ogranicza chorego, ale daje jemu nowe możliwości- pomaga w leczeniu i likwidowaniu uciążliwych objawów.

Powszechnie w wielu chorobach zaleca się zmianę produktów wysokokalorycznych na zdrowe odpowiedniki.  Najlepiej dostarczać organizmowi mikroelementy i witaminy w postaci naturalnej.   Dieta musi by również dostosowana do stylu życia pacjenta. Inna będzie dla osób ciężko pracujących fizycznie, a inna dla nauczyciela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *