Grillo wędzarnia

Gdy tylko wiosenne słoneczko mocniej przygrzeje ludzie zaczynają grillować. Moda na grilla bardzo szybko zadomowiła się w Polsce. Powstało sporo receptur na dania grillowe: mięsne, rybne i wegetariańskie. Dobrą cechą grilla jest to, że jest bezpieczniejszy niż ognisko.

Grillować można w wielu miejscach. Właściciele pokoi gościnnych ustawiają w ogródkach grille, aby ich goście mogli spędzać czas w miły sposób.  Oferta w powyższym asortymencie jest różnorodna – od grilla jednorazowego do olbrzymiego grilla ogrodowego, posiadającego sporo funkcji. Cenowo oferta jest dopasowana do potrzeb różnych klientów- od kilku złotych za grill jednorazowy do kilku tysięcy za egzemplarz stacjonarny ogrodowy. Właściciele ogródków dobrze wiedzą, że doskonałym weekendowym wypoczynkiem jest grill na ogródku. Można zaprosić rodzinę i przyjaciół. Podzielić się przygotowaniem przysmaków do grillowania i na świeżym powietrzu ugrillować aromatyczne potrawy. Na ogrodach najlepiej sprawdzają się stacjonarne, betonowe grille. Nie trzeba ich nosić, rozkładać, a później składać.

Wystarczy go rozpalić. Grille betonowe są trwałym, odpornym na warunki pogodowe elementem architektury ogrodowej. Zdaniem wielu ludzi jest niezastąpiony do relaksu na świeżym powietrzu.

Wykonany z wysokiej jakości prefabrykowanego uszlachetnionego betonu.  Jest wytrzymały na wysoką temperaturę. W opinii nabywców jest  ozdobą ich ogrodu .  Jest odporny na mrozy, ale zaleca się przykrycie na zimę pokrowcem. Najczęściej duży, chromowany ruszt grillowy wystarczy do przygotowania posiłku dla 6-8 osób. Grille betonowe maja kilka półek: półkę dolną, przednią oraz boczne.  Grille ogrodowe ekspresowo zdobyły popularność- są funkcjonalne i estetycznie prezentują się w ogrodzie.

Grille są proste w montażu. Grill ogrodowy jest podobny wyglądem domowy kominek.

Jego wygląd wywołuje przyjemne  skojarzenia z domem, ciepłem, miłym wieczorem z książką przy kominku.  Funkcjonuje nazwa kominki grillowe,  która ma nawiązywać do dwóch miłych rzeczy: ciepła i jedzenia. Różnica między takim grillem a domowym kominkiem polega na innym miejscu ekspozycji: kominek stawimy w domu, natomiast kominki betonowe do grillowania umiejscowimy w ogrodzie. W kominku domowym nie przyrządzimy  grillowanej ryby i innych przysmaków.  Klienci oglądający grille ogrodowe czasem bywają zdumieni, że grille mają różne kolory. Grill Landmann  może być cały barwiony w masie w kolorze piaskowo – brązowym. Barwione w masie może być jedynie palenisko i pobocznica.  Grille gazowe wyprodukowane są z kombinacji lakierowanej i emaliowanej blachy stalowej . Mają 3-4 palniki (w zależności od modelu).  Wyposażenie grilla zależy od wybranego modelu. Posiadają termometr w pokrywie, emaliowaną pokrywę i misę paleniskową, emaliowany, dwuczęściowy ruszt grillowy oraz reduktor ciśnienia.

Niektóre modele posiadają regulator wysokości. Przygotowanie różnych posiłków na grillu elektrycznym jest przyjemnością.

Osadzone są na wózkach z kółkami, co ulepsza przemieszczanie urządzenia. Nie ma potrzeby  go nosić.  Na dole mają praktyczną półkę na akcesoria potrzebne do grillowania.  Grille gazowe cechuje  ciekawe wzornictwo  praktycyzm produktów. Miłośnicy mięsa z pewnością ,poznają możliwości grillo-wędzarni. Urządzenie spełnia wszelakie wymogi trwałościowe. Jest mrozoodporne i wytrzymałe. Posiada palenisko dolne z możliwością regulacji dopływu powietrza, dokładny deflektor do równego rozprowadzania dymu, termometr,  trzy drążki do umieszczania wędlin,  ruszt ze stali nierdzewnej, palenisko wykonane z blachy pokryte farbą żaroodporną , pojemnik na skropliny.

Wykonanie rusztu ze stali nierdzewnej gwarantuje, że nie przekazuje on swojego zapachu posiłkom, nie wypływa na właściwości smakowe grillowanych smakołyków i  nie powoduje skażenia żywności. Grille metalowe zrobione są ze stali nierdzewnej, która nie zmienia w żaden sposób  w produkty spożywcze. Jest to grill wytrzymały na działanie warunków pogodowych i nie rdzewieje. Cena grilla betonowego zaczyna się od 400 zł

źródło: Grillo wędzarnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *