Fartuch medyczny

Dawno minęły czasy, kiedy fartuchy lekarek i pielęgniarek  były workowate i dalekie od elegancji. W dobie konkurencji między państwową służbą zdrowia a prywatnym sektorem usług medycznych walka o zaufanie pacjenta dotyczy się w każdym aspekcie działalności, również w kwestii estetycznego wyglądu pracowników.

Pacjent lubi , kiedy obsługuje go uprzejmy i ubrany schludnie personel. Fartuch medyczny jest elementem wyglądu lekarza, zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Panie mają większe wymagania odnośnie wyglądu. Odzież medyczna powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. Idealny krój to lekko rozkloszowany fartuch, podkreślający sylwetkę o długości przed kolano. Posiada ozdobne mankiety na kieszeniach, rękawkach i kołnierzu, dzięki czemu prezentuje się elegancko i jest bardzo kobiecy. To dowód na to, że odzież medyczna podąża z trendami mody, a kobieta może wyglądać pięknie może wyglądać pięknie nawet podczas wielogodzinnego dyżuru. Fartuch medyczny to odzież medyczna wysokiej jakości.

Łączy styl, elegancję i komfort użytkowania.

Nie krępuje ruchów. Uszyty z elanobawełny (35% bawełny, 65% poliestru), zapewnia prawidłowy przepływ powietrza i zapobiega poceniu się, co jest bardzo ważne w zawodzie lekarza i pielęgniarki, czyli osób mających stały kontakt z pacjentami. Fartuchy medyczne można zakładać pod codzienne ubranie.

Wersje kolorowe charakteryzują się trwałością barw.

Coraz więcej placówek medycznych decyduje się na kolorowe fartuchy. W fartuchach medycznych męskich cały czas króluje kolor biały, który kojarzy się ze sterylnością i służbą zdrowia. Fartuchy o długości do kolan  i żakiety można nosić w komplecie ze spódnicą lub spodniami. Fartuchy z krótkimi rękawkami poleca się głównie w sezonie letnim. Oczywiście dostępne są również fartuchy z długim rękawem na okres jesienno-zimowy. Oprócz branży medyczny fartuchy medyczne chętnie używane są przez kosmetyczki i w gabinetach odnowy biologicznej. Noszą je również osoby zatrudnione w laboratoriach kosmetycznych.

(2002 znaki)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *